Organizator:

Prelegenci

Ula Michalak

Interiors Design Blog

Ula Michalak

Interiors Design Blog
Ula Michalak, stylistka wnętrz, blogerka, pomysłodawczyni i organizator Meetblogin, ogólnopolskiego zjazdu blogerów wnętrzarskich, BlogTour na Warsaw Home oraz Bloggers Zone na poznańskich targach Home Decor.
Od kilku lat uczestniczka Safari Blog, inicjatywy DDN News, w ramach której wybrani z całej Europy blogerzy wnętrzarscy, odwiedzają stoiska, zaproszeni przez najlepsze marki w ramach iSaloni na Milan Design Week. Na swoim blogu propaguje kolor w szlachetnych aranżacjach, amerykański glamour w najlepszej odsłonie, oraz swoje autorskie stylizacje. Inspirują ją projekty najlepszych amerykańskich projektantów, Nate'a Berkusa, Kelly Wearstler czy Ashley Darryl.

Mateusz Haniszewski

Sfera Group

Mateusz Haniszewski

Sfera Group
Senior PR & Influencer Marketing Specialist w agencji Sfera Group.
Zajmuje się kreowaniem wizerunku oraz prowadzeniem komunikacji firm z branży wnętrzarskiej. Realizuje działania contentowe, dzięki którym promuje wizerunek oraz produkty klientów w mediach prasowych i internetowych. Koordynuje także działania, polegające na nawiązywaniu współpracy z influencerami i liderami opinii.

Katarzyna Szostakowska

PoliszDesign

Katarzyna Szostakowska

PoliszDesign
Założycielka bloga PoliszDesign by Kate&Co.
Katarzyna Szostakowska to charyzmatyczna osobowość z bogatym doświadczeniem w projektowaniu wnętrz. Zachwycona rodzimym wzornictwem i designem pokazuje, że po najlepsze projekty nie trzeba sięgać daleko.

Dagmara Jakubczak

FORelements

Dagmara Jakubczak

FORelements
Trendwatcher i doradca ws. designu oraz kolekcjonerstwa, prowadzi szkolenia i wykłady dotyczące trendów, designu i projektowania wnętrz, historii sztuki i designu oraz cybernetyki w designie.
Jurorka wielu konkursów z zakresu designu i projektowania wnętrz, autorka strony FORelements oraz kanału „Akademia Dagmary” na YouTube.

ZOYKA

ZOYKA Home

ZOYKA

ZOYKA Home
Dyplomowany fotograf i dekorator wnętrz, reżyser produktowych sesji zdjęciowych, blogerka i założycielka grupy STYLOWE STOŁY ZOYKI.
Niezwykły talent do kompozycji i wrażliwość na kolor, sprawiły, że zdjęcia produktowe, kulinarne reklamowe i wnętrzarskie wykonane są z dbałością o najdrobniejszy szczegół i nic na planie zdjęciowym nie jest przypadkowe.

Andrzej Czech

Sfera Group

Andrzej Czech

Sfera Group
CEO i założyciel Sfera Group, gdzie od 11 lat specjalizuje się w zarządzaniu projektami PR i content marketingu oraz doradztwie marketingowym i sprzedażowym dla klientów branży budowlano-wnętrzarskiej, FMCG i spożywczej.
Jest absolwentem TLCC Business College w Sydney oraz Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, ukończył kurs public relations w Australian College of Journalism. Z zamiłowania do rozwoju - trener sprzedaży i komunikacji interpersonalnej. Interesuje się fotografią.

Roma Elsner

Miloo Home

Roma Elsner

Miloo Home
Architectural Project Manager w firmie Dlh Home, Dlh Global Project Manager w firmie Miloo Home.

Katarzyna Księżopolska

MAGAZIF

Katarzyna Księżopolska

MAGAZIF
Redaktor naczelna portalu wnętrzarskiego MAGAZIF.com, dziennikarka.
Z wykształcenia filolog polski i socjolog. Doświadczenia zawodowe zdobywała też w branży badawczej, zajmując się badaniami marketingowymi, koordynacją projektów oraz consultingiem dla firm. Poza wnętrzami, interesuje się modą, lubi zwiedzać Polskę, czytać i oglądać seriale.

Marcin Schubert

HOMEBOOK

Marcin Schubert

HOMEBOOK
Social Media Performance Team Leader portalu Homebook.pl
Marcin to entuzjasta digital marketingu i e-commerce'u; od ponad pięciu lat związany z Grupą Domodi; obecnie odpowiedzialny za strategię i realizację kampanii performance-marketingowych w mediach społecznościowych dla serwisu Homebook.pl. W czasie Interior Business Summit opowie o tym jak, gdzie i o czym mówić w branży home&decor, żeby zlojalizować swojego klienta.

Anna Wróblewska

Metaphor

Anna Wróblewska

Metaphor
Pierwsza w Polsce konsultantka design thinking oraz Innovation&Design Management,
Założycielka i CEO Metaphor, biznesu partnerskiego, który tworzy sieć osób o interdyscyplinarnych kompetencjach, zajmujących się projektowaniem strategii rozwoju, prowadzeniem procesów projektowych i wdrażaniem nowych produktów/ usług w oparciu o metodologię service design thinking, design driven innovation oraz procesów opartych na digitalizacji marketingu i sprzedaży dla firm i instytucji. Autorka i kierowniczka merytoryczna pierwszych w Polsce studiów podyplomowych „Design Management” oraz utworzonych wspólnie z Urzędem Miasta Poznania „Liderzy zmian w mieście” dla urzędników i osób działających na rzecz rozwoju miast (Uniwersytet SWPS).

Magda Skibka

PLN Design Group

Magda Skibka

PLN Design Group
Magda Skibka, współwłaścicielka agencji PLN Design Group.
Magda Magda Skibka od wielu lat specjalizuje się w prowadzeniu komunikacji marek z branży wnętrzarskiej, deweloperskiej oraz architektonicznej. Swoje doświadczenie zawodowe połączyła z pasją tworząc wraz ze swoimi wspólnikami portal PLNDesign.pl.

Marcin Poboży

Home Sweet Home PR

Marcin Poboży

Home Sweet Home PR
Współwłaściciel i partner zarządzający w Home Sweet Home PR, firmie doradztwa komunikacyjnego. W obszarze public relations pracuje od 2005 r.
Swoją karierę rozpoczynał w Ministerstwie Finansów, gdzie współtworzył i realizował kampanię promocyjną Krajowej Informacji Podatkowej. Następnie w agencji Effective Public Relations obsługiwał klientów z segmentu “dom i wnętrze” m.in. marki Dulux i Stanley. Przez 4 lata był PR managerem w Benjamin Moore Polska. Absolwent Prawa oraz Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył z wyróżnieniem studia podyplomowe Public Relations w Szkole Głównej Handlowej. Każdą wolną chwilę poświęca rodzinie i piłce nożnej.

Paula Adamska

Refreszing

Paula Adamska

Refreszing
Autorka bloga i kanału na YouTube refreszing oraz towarzyszącym im instagramowi i facebookowi.
Fanka koloru, niesztampowych rozwiązań i filmów video. Nie zna słowa niemożliwe, a każda jej realizacja jest pełna barw i charakteru. Tworzy wnętrza z pasją, którą pragnie podzielić się z czytelnikami.

Monika Tokarska

Spółdzielnia PR

Monika Tokarska

Spółdzielnia PR
Jest współtwórczynią Spółdzielni PR, posiada ponad 18-letnie doświadczenie w branży.
Tworzyła i realizowała strategie komunikacji dla firm, marek, produktów. Pracowała po stronie agencji PR oraz firm z branży: edukacyjnej, wnętrzarskiej, design, fundacji sztuki oraz w projektach specjalnych z zakresu designu (non-profit). (Ikea, Vox, Noti, Ćmielów, Balma, Concordia Design, Concordia Design Wrocław, Wzornictwo Przemysłowe Warmii Mazur, Łódź Design Festiwal, Hilding Anders, Miuform, Metaphor, Johnson's, Urząd Miasta Poznania).

Andrzej Nowak

Goody

Andrzej Nowak

Goody
Niezwykle popularne nazwisko – Nowak – w jakimś sensie zobowiązuje. Dlatego tropi to, co zyskuje popularność.
W agencji Goody Andrzej zajmuje się analizami strategicznymi, organizacją eventów i kampanii, kreacją konceptów marketingowych, planowaniem mediów, myśleniem strategicznym, zarządzaniem budżetami kampanii, optymalizacją kampanii onlline /offline, produkcją spotów reklamowych tv/radio, reżyserią eventów, tropieniem trendów marketingowych. Sprawia, że komunikacja zyskuje popularność. Współtworzy rozwiązania, o których się mówi (że dobrze działają). Analizuje, planuje, realizuje. I tak od 20 lat. Całe szczęście, że nie został prawnikiem ani sportowcem

Katarzyna Andrzejczyk-Briks

Concordia Design

Katarzyna Andrzejczyk-Briks

Concordia Design
Badaczka trendów. Wykładowca Uniwersytetu SWPS, Collegium da Vinci w Poznaniu i Warszawie oraz School of Form.
Uczy, jak dostrzegać trendy, rozumieć ich wpływ biznesowy i dostosowywać usługi do zmieniających się oczekiwań klientów. Swoje doświadczenie wykorzystuje do tworzenia zmian w firmach i projektowania produktów, usług i doświadczeń dostosowanych do zmieniających się potrzeb użytkowników. Wspiera swoją wiedzą projektantów, managerów oraz przedstawicieli jednostek samorządowych. Opracowuje raporty dotyczące trendów konsumenckich i wzorniczych. Pisze o designie, architekturze i trendach dla: Newsweek Living, Newsweek Zdrowie i Slow oraz dla Magazynu Design Alive. Jest współwłaścicielką pracowni Briks Architekci Studio.

Jagoda Tatarczyk

Concordia Design

Jagoda Tatarczyk

Concordia Design
Projektantka usług, certyfikowany coach i trener.  Doświadczony manager w obszarze sprzedaży, segmentacji klientów i transformacji biznesu.
Projektuje usługi, doświadczenia konsumenckie i kulturę organizacyjną w oparciu głębokie zrozumienie potrzeb i motywacji klientów wewnętrznych i zewnętrznych. Współpracuje z klientami biznesowymi i instytucjami publicznymi. Wspiera firmy w budowaniu strategii rozwoju i optymalizacji modeli biznesowych. Z wykształcenia politolog, absolwentka studiów doktoranckich Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz podyplomowych studiów Projektowania Usług na Uniwersytecie SWPS.

Magdalena Borowiec

Profim

Magdalena Borowiec

Profim
Dyrektor marketingu w Profim, odpowiedzialna również za działania marketingowe grupy Flokk w Europie Środkowo-wschodniej.
Odpowiada za strategię marki Profim oraz działania digital. Współpracuje z projektantami, zarządza portfelem produktów oraz wdraża nowe rozwiązania w zakresie siedzisk biurowych. Zanim dołączyła do branży wzorniczej przez ponad 12 lat związana była z rynkiem nieruchomości. Socjolog z wykształcenia, z uzupełniającymi studiami podyplomowymi z historii sztuki, fotografii oraz PR.. Fascynację sztuką łączy z kolarstwem szosowym oraz podróżami w poszukiwaniu piękna przyrody.

Arkadiusz Kaczanowski

Design/Biznes

Arkadiusz Kaczanowski

Design/Biznes
Redaktor i współwydawca magazynu oraz portalu Design/Biznes.
Od ponad dekady zajmuje się tematyką rynku wyposażenia wnętrz, zwłaszcza segmentu łazienkowego.

Paweł Rost

Goody

Paweł Rost

Goody
W branży eventowo-marketingowej od 20 lat. Współtworzy kampanie reklamowe, społeczne i employer brandingowe.
Licencjonowany moderator Design Thinking. Kreuje i wdraża nowatorskie rozwiązania w obszarach budowania lojalności, komunikacji i rozwoju biznesu. Współpracuje jako wykładowca z UAM i WSUS w Poznaniu. Z wykształcenia jest socjologiem

Agnieszka Gruszczyńska-Hyc

Urzadzamy.pl

Agnieszka Gruszczyńska-Hyc

Urzadzamy.pl
Redaktor naczelna magazynu „M jak Mieszkanie” i serwisu Urzadzamy.pl. Dziennikarka, stylistka, autorka koncepcji kreatywnych.
Zajmuje się wnętrzami i designem, ale dorastała i zaczynała pracę w środowisku architektów, dlatego jest szczególnie wrażliwa na przestrzeń, która nas otacza. Pasjonują ja trendy rozumiane jako obraz procesów społecznych. Współautorka wystawy Work in Progress poświęconej młodej polskiej klasie średniej widzianej poprzez wnętrza mieszkalne i przedmioty użytkowe, autorka koncepcji konferencji dla projektantów wnętrz Światło, zasiada w Radzie Ekspertów plebiscytu Must Have (w ramach Łódź Design Festiwal) wskazującego co roku dobre polskie produkty z dziedziny wnętrz, mody, grafiki użytkowej. Przewodnicząca jury konkursu dla projektantów Urządzamy Wnętrze Roku (Urzadzamy.pl), członek jury konkursu Remont Roku (Murator). Zwolenniczka metody Design Thinking, nie tracąca wiary w ciekawość, entuzjazm i wartość relacji.

Paweł Garus

mode:lina™

Paweł Garus

mode:lina™
Współzałożyciel pracowni mode:lina™
Absolwent kierunku Architektura i Urbanistyka na Wydziale Architektury i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W latach 2008-2009 wspólnie z Jerzym Woźniakiem przerywa studia na rok, aby zasmakować pracy w holenderskim biurze Liong Lie/123DV w Rotterdamie, które ma mocny wpływ na styl i sposób pracy architektów. Po powrocie do Polski koledzy zakładają swoją autorską pracownię mode:lina™. Paweł Garus został uhonorowany m.in. nagrodą Grand Prix na XXX Edycji Konkursu im. Marii Dokowicz za najlepszy projekt dyplomowy „Pawilon Wody” Akademii Sztuk Pięknych w 2011 roku, co zapoczątkowało serię nagród i wyróżnień w rożnych konkursach architektonicznych.

Aleksandra Krawsz

Kinnarps

Aleksandra Krawsz

Kinnarps
Marketing & PR Director w Kinnarps Polska
Absolwenta Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Public Relations przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN i Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW. Marketing & PR Director w Kinnarps Polska, spółce-córce szwedzkiego koncernu Kinnarps AB - największego dostawcy rozwiązań biurowych w Europie. Jest odpowiedzialna za strategię marketingową i komunikacyjną firmy na polskim rynku.